пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом неправдивого повідомлення про замінування міжміського автовокзалу

Прокуратура Ленінського району м. Миколаєва здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом неправдивого повідомлення про замінування міжміського автовокзалу в місті Миколаєві (ч.1 ст. 259 КК України).

Завдяки скоординованим діям органів прокуратури та внутрішніх справ оперативно встановлено місцезнаходження телекомунікаційного пристрою, з якого здійснено повідомлення про підготовку вибуху, та упродовж трьох годин затримано чоловіка, який про це повідомив. Ним виявися раніше судимий 48-річний мешканець с. Комсомольське Миколаївського району Миколаївської області.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться слідчим відділом Ленінського РВ ММУ УМВС України в області.

Нагадаємо, 9 вересня о 18.55 год. з мобільного телефону на спецлінію «102» зателефонував невстановлений чоловік, який повідомив, що через 27 хвилин станеться вибух на міжміському автовокзалі.

Під час обстеження території автовокзалу та прилеглих приміщень вибухонебезпечних предметів не виявлено.

У ході проведення рятувальної операції були оперативно задіяні сили МНС, правоохоронних органів, бригади швидкої медичної допомоги, у зв'язку з чим були витрачені кошти з Державного та місцевого бюджетів, а фактично - витрачені грошові кошти громадян. На довгий час була дезорганізована діяльність автовокзалу, близько 150 осіб було евакуйовано. Громадськість Миколаєва була стривожена, вказаними діями, створена обстановка суспільного страху і паніки, порушена безпека суспільства.

У статті 34 Конституції України проголошується, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або іншим способом - на свій вибір. При цьому положення Кримінального Кодексу України, а саме зміст ст. 259 говорить про незворотність покарання за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей або іншими тяжкими наслідками.

Зокрема, санкція ч.1 ст.259 КК України передбачає відповідальність за повідомлення про неправдиве мінування у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести  років.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області