пʼятниця, 8 серпня 2014 р.

Прокуратура добивається скасування незаконних закупівель і повернення державних грошей

Проведені органами прокуратури області перевірки з питань державних закупівель засвідчили, що у вказаній сфері продовжують мати місце численні порушення, які допускаються як замовниками, так і учасниками торгів.

Як наслідок, цього року органи прокуратури Чернігівської області активно застосовували свої повноваження, реагуючи на здійснення закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти з порушеннями законодавства. Зокрема, з метою захисту державних інтересів у сфері закупівель прокурорами цьогоріч заявлено 8 позовів про визнання недійсними договорів та стягнення авансових платежів на загальну суму понад 22 млн. грн.

Наприклад, прокуратурою області встановлено, що всупереч вимогам законодавства тендер із закупівлі робіт по реконструкції літературно-меморіального музею О.П. Довженка в смт. Сосниця вартістю 3,3 млн. грн. замовником безпідставно проведено за неконкурентною процедурою «закупівля в одного учасника». Розпорядник бюджетних коштів, виділених ще у 2012 році, сам зволікав з їх використанням майже рік. Після чого провів закупівлю робіт в одного учасника, обгрунтовуючи таку процедуру нагальною необхідністю.

В іншому випадку з порушеннями проведено закупівлю за бюджетні кошти будівельних робіт на 1,3 млн. грн. Йдеться про роботи з будівництва ліній електропостачання вулиць Арвата, Афганців та П.Морозова з установленням контрольно-технічного пункту в м. Ніжині. Перевіркою встановлено, що замовником, всупереч вимогам законодавства,  не відхилено пропозицію одного з учасників конкурсних торгів, який надав документи з недостовірними відомостями.

Господарський суд області погодився з позицією прокуратури та з урахуванням наданих нею доказів визнав незаконність рішень розпорядників бюджетних коштів та відповідних договорів.
 
Прес-служба прокуратури Чернігівської області