четвер, 7 серпня 2014 р.

Щодо позову ПАТ «Укртранснафта» до прокуратури Сумської області

Нагадаємо, що в грудні 2013 р. ПАТ «Укртранснафта» звернулось до господарського суду Сумської області з позовом про визнання недостовірними та такими, що не відповідають дійсності відомості викладені 29.10.2013 року на офіційному сайті Генеральної прокуратури України у статті прес-служби прокуратури Сумської області та про стягнення з державного бюджету на користь ПАТ «Укртранснафта» немайнову шкоду, завдану діловій репутації ПАТ «Укртранснафта» в сумі 2709351,78 грн.

Рішенням господарського суду Сумської області від 13.03.2014 позовні вимоги задоволені частково. Визнано недостовірними та такими, що не відповідають дійсності, відомості, та зобов’язано прокуратуру Сумської області спростувати зазначені відомості в спосіб, найбільш близький до способу їх поширення. У частині вимог про стягнення моральної шкоди відмовлено. Не погодившись з цим рішенням, прокуратура області оскаржила його в частині задоволених позовних вимог до Харківського апеляційного господарського суду.
 
Постановою апеляційного суду від 18.06.2014 апеляційну скаргу задоволено, рішення місцевого суду скасовано та прийнято нове рішення про відмову в задоволенні позову ПАТ «Укртранснафта».
 
07.07.2014 ПАТ «Укртранснафта» оскаржило вказану постанову в касаційному порядку.
 
На цей час інформація щодо відкриття касаційного провадження до прокуратури Сумської області не надходила.
 
Крім цього, слідчим управлінням УМВС України в Сумській області на даний час проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом пошкодження магістрального нафтопроводу «Мічурінськ – Кременчук» та привласнення майна в особливо великих розмірах за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 292 ч.1, 191 ч.5 КК України. На даний час тривають необхідні слідчі дії, призначена ревізія, надані відповідні доручення оперативним підрозділам. Процесуальне керівництво здійснюється працівниками Сумської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері.

Прес-служба прокуратури області