вівторок, 5 серпня 2014 р.

Прокуратура розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо жінки, яка залишила дітей у небезпеці

Слідчим відділом Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань 31.07.2014 внесено відомості за фактом безвісти зниклої мешканки Козельщинського району, 1981 р. н., та її трьох малолітніх дітей – 2009, 2011 та 2013 р. н., з попередньою правовою кваліфікацією за п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох і більше осіб).

У ході судового розслідування у вказаному кримінальному провадженні з’ясовано, що 30.07.2014 матір залишила дітей у лісовому масиві на відстані декількох кілометрів від населеного пункту, а сама поїхала відпочивати до знайомих у м. Комсомольськ Полтавської області.
 
Після проведених слідчих та оперативно-розшукових дій лише 03.08.2014 співробітники міліції знайшли виснаженими двох старших дітей. Поряд – труп найменшого.
 
За вказаним фактом залишення в небезпеці, що спричинило смерть, слідчим відділом Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.08.2014 внесено відомості за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 135 КК України.
 
На даний час жінці оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого вище згаданою статтею та судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
 
Після надання необхідної медичної допомоги буде вирішено питання щодо поміщення дітей до будинку дитини.
 
Одночасно прокуратурою області розпочато перевірку додержання вимог чинного законодавства в діяльності органів та служб у справах дітей Козельщинського району.
 
Стан досудового розслідування вказаного резонансного злочину перебуває на особливому контролі прокуратури Полтавської області.
 
Прес-служба прокуратури області