пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

Відбулося засідання Консультативної ради при Генеральній прокуратурі

У четвер, 21 серпня, у Генеральній прокуратурі України відбулося чергове засідання Консультативної ради, на яке були запрошені представники Генпрокуратури, громадських організацій та ЗМІ.

Під час засідання Консультативна рада розглянула питання щодо дотримання органами прокуратури прав засуджених. Зокрема, член дорадчого органу Тетяна Яблонська зазначила, що до проведення прокурорських перевірок в місцях позбавлення волі необхідно залучати громадські організації та громадські ради, що діють у регіонах. Також на засіданні піднімалися проблеми, які виникають із веденням журналу реєстрації зауважень та порушень, які сталися за добу у виправному закладі. Крім того, було звернуто увагу на проблемні питання щодо залучення засуджених до трудової діяльності. 

За результатами обговорення Консультативна рада рекомендувала Генеральній прокуратурі звернули увагу на ці питання.

Також під час засідання члени ради обговорили правові аспекти антитерористичної операції на Сході України. Активіст «Автодозору» Анатолій Чередниченко звернув увагу присутніх на основні проблеми, з якими зіштовхуються учасники АТО. 

Члени дорадчого органу підтримали звернення до Генерального прокурора щодо створення робочої групи з питань дотримання законодавства при закупівлі та постачанні товарів та послуг для потреб АТО та документального оформлення статусу учасників антитерористичної операції із включенням до цієї групи громадськості.

Консультативна рада також позитивно оцінила прийняття Закону, який передбачає відновлення військових прокуратур. 

Окрім того, під час засідання представники громадського органу обговорили питання роботи органів прокуратури з розгляду звернень та скарг громадян. Вони навели ряд прикладів, коли звернення та скарги розглядаються формально, без належного реагування.

У свою чергу, начальник управління організації прийому громадян та розгляду звернень Генпрокуратури Леся Кульбіда роз’яснила присутнім чітку процедуру та порядок розгляду кожного звернення, заяви та скарг як громадян, так і громадських організацій.

Також вона наголосила, що за неналежний розгляд звернень, Генпрокуратура жорстко реагує та притягає до відповідальності прокурорів.

За результатами обгорнення було прийнято рішення підготувати пропозиції щодо вирішення проблемних питань у цій сфері. 

Наступне засідання Консультативної ради відбудеться 16 вересня.

Нагадаємо, Консультативну раду при Генеральній прокуратурі було створено у квітні 2014 року. До її складу увійшли відомі громадські та політичні діячі, фахівці з юриспруденції, науковці, знані журналісти.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України