вівторок, 26 серпня 2014 р.

Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного витрачання понад 207 млн грн службовцями Державного центру зайнятості

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) за фактом незаконного використання понад 207 млн грн, передбачених на професійну підготовку (перепідготовку) безробітних.

Про це повідомили у відділі захисту прав і свобод громадян Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

Зокрема, у ході прокурорської перевірки встановлено, що у порушення вимог законодавства, службові особи Державного центру зайнятості, зловживаючи своїм службовим становищем, у 2010-2011 роках незаконно використали передбачені на професійну підготовку (перепідготовку) безробітних кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 207,3 млн грн.

Ці кошти було безпідставно перераховано Донецькому та Дніпропетровському обласним центрам зайнятості та центрам професійно-технічної освіти, які в подальшому необґрунтовано придбали за державні кошти об’єкт незавершеного будівництва за завищеною вартістю. Такими діями державним інтересам спричинено тяжкі наслідки на суму понад 35 млн грн.

Триває досудове слідство. 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України