четвер, 7 серпня 2014 р.

На колегії обговорили роботу органів прокуратури області в першому півріччі та окреслили завдання на друге півріччя 2014 року

У прокуратурі Сумщини відбулась колегія щодо підсумків роботи органів прокуратури області в першому півріччі 2014 року. Під час свого виступу прокурор Сумщини Володимир Петров ознайомив присутніх із завданнями, які були окреслені Генеральним прокурором України та його заступниками на розширеному засіданні колегії в м. Києві. А саме те, що необхідно зупинити кримінальні схеми на місцях і повернути довіру людей до органів прокуратури. Також очільник прокуратури зауважив, що в умовах складних соціально-політичних процесів у державі органами прокуратури вживалися заходи щодо ефективної реалізації покладених функцій і завдань.

Триває робота щодо реформування та кадрового зміцнення органів прокуратури, передусім керівного складу, оптимізації штатної чисельності прокурорів і слідчих. Органами прокуратури області упродовж поточного року вжито ряд координуючих та організаційно-практичних заходів з питань протидії злочинності у регіоні та забезпечення дотримання законодавства під час досудового розслідування.
 
Заступник прокурора області Тетяна Мироненко наголосила на необхідності звернути увагу на захист прав громадян щодо оплати праці, соціального та пенсійного забезпечення, соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей. Незважаючи на певні позитивні напрацювання у сфері земельних відносин, робота органів прокуратури області за цим напрямком потребує покращення, усе ще недостатньо уваги приділяється додержанню законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення.
 
Як повідомив заступник прокурора Валентин Жерьобкін, слід підвищувати ефективність представницької діяльності щодо захисту інтересів держави у бюджетній сфері, у тому числі державних закупівель, а також підкреслив важливість проведення міжвідомчих і координаційних нарад на місцевому рівні. Пріоритетним напрямом правозахисної діяльності має залишатися нагляд за додержанням законів про права неповнолітніх, у першу чергу дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, забезпечення реалізації прав дітей на освіту, соціальний захист, оздоровлення, працю та працевлаштування.
 
Заслухавши всіх доповідачів колегія вирішила звернути увагу прокурорів районного рівня на необхідність ужиття комплексу невідкладних заходів щодо удосконалення організації роботи, спрямування зусиль на досягнення реальних результатів прокурорської діяльності, зміцнення законності та правопорядку; визначити, що у ІІ півріччі 2014 року головними пріоритетами у здійсненні прокурорського нагляду є запобігання і протидія корупції, сепаратистським та іншим проявам, що загрожують територіальній цілісності та недоторканності держави, забезпечення додержання законності при виконанні заходів з бойової і мобілізаційної готовності, захисту державного кордону.
 
Прес-служба прокуратури області